I ri Abetare, hap pas hapi Shiko më të madhe

Abetare, hap pas hapi

Bahri Beci MEP0312

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Akademik Bahri Beci ka lene nje tekst Abetareje, permes te ciles vogelushet mund te mesojne lehtesisht shkronjat e para te gjuhes shqipe.

Më shumë detaje

1108 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789995693442

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Teksti Abetare Hap pas hapi është konceptuar, organizuar dhe shtjelluar sipas parimit që “të lexuarit është rezultat i zbatimit të parimit alfabetik të gjuhës sonë, që të mësuarit e leximit bëhet përmes deshifrimit – zbërthimit të përbërjes tingullore a shkronjore të fjalës – dhe identifikimit – dallimit, veçimit a përcaktimit – të fjalëve, që çon në të kuptuarit e tyre, që identifikimi i fjalëve nuk është aspak një gjëegjëzë, po një gjë që mësohet gradualisht…, që në klasë të parë automatizimi i njohjes së fjalëve kërkon dhe është rezultat i ushtrimeve sistematike të lidhjeve midis shkronjave dhe tingujve dhe jo rezultat i fiksimit në kujtesë të fotografisë së formës së fjalës që kërkohet nga metoda globale”.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe124
ISBN9789995693442
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 7 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë