Angela Zomer-Bodenburg

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 17 nga 17 libra
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Antoni është një djalë nëntëvjeçar, që i pëlqejnë librat me histori të frikshme

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Antoni do të shkoj në një ballo me maska vampirësh: me vampire të vërtetë ! Gojështypuri , rojtari i varrezës, organizon festën, por ai nuk e ka iden se tre prej të ftuarve nuk janë aspak të veshur me kostume maskimi . Antoni është tmerrsisht i merakosur; nga çasti në cast , festa e “frikshme “ mund të kthehej në një ngjarje të pastër horror …

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Miku më i ngushtë i Antonit, vampiri i vogël, po ndjek një kurs të çuditshëm trajtimi. Mjeku i Antonit po zhvillon një "program për uljen e ndjeshmërisë" për njerëzit - apo vampirët - që kanë frikë nga drita e diellit. Vampiri i vogël mezi po pret që të fitojë aftësinë të shohë në dritë po aq mirë sa edhe në errësirë. Por Antoni ruan goxha dyshime për...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Antoni dyshon se shokët e tij vampirë janë në rrezik vdekjeje! Druan se i fejuari i ri i teto Dorotisë, i mistershmi Igno fon Rant, ruan një sekret të rrezikshëm. Cili është identiteti i vërtetë i Igno fon Rantit dhe si mund ta bindë Antoni vampirin e vogël se ata mund të jenë duke strehuar një armik të përbetuar?

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Nuk është në stok

  Antoni ka rene ne gjurmet e nje komploti te lig kunder miqeve te tij vampire. Ka bindjen se vampire i ri misterioz, Igno fon Rant, qe se shpejti pret te fejohet me teto Dorotine, nuk eshte ai qe shfaqet.

  500 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Antoni ka rënë në gjurmët e një komploti të lig kundër miqve të tij vampirë. Ka bindjen se vampiri i "ri" misterioz, Igno fon Rant, që së shpejti pret të fejohet me teto Dorotinë, nuk është ai që shfaqet. Po si do ta ndalin Antoni, Ana dhe vampiri i vogël keqdashësin Igno fon Rant që të vërë në jetë qëllimet e tij mizore?  

  500 Lekë
  Në stok
 • Antoni niset në ekskursion me shkollën, gjë që nuk e ka fare me qejf, aq më tepër që me ta do të jetë mësuesi strikt i matematikës. Kështu ai mendon të ftojë Anën dhe Rudigerin. Ekskursioni nuk mund të lshte kurrë i mërzitshëm, po të kishte rrotull miqtë e vet vampirë.Natën e fundit ata organizojnë një festë jo një festë të zakonshme, po një festë vampirësh!

 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Vampiri i vogël nuk ka qenë në një festë Krishtlindjeje prej më shumë se njëqind e pesëdhjetë vitesh! Kështu që Antoni i bën Rudigerit dhe Anës një surprizë të veçantë: i fton të kalojnë Krishtlindjen me të. Në shtëpinë e Antonit po përgatitet festa: pemë Krishtlindjeje, dhurata e gatime të shijshme. Por gjasat janë që kjo të jetë Vigjilja më e pazakontë...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Antoni mbetet pa fjalë, kur Rudigeri, vampiri i vogël, vjen papritur ta kërkojë në shtëpi. Rudigeri ka rënë në hall. Familja e tij e ka përzënë nga zgavra për shkak të shoqërimit me njerëzit. Antoni i gjen strehë vampirit në bodrumin e pallatit. Mirëpo për Antonin është shumë e vështirë të mbajë larg bodrumit prindërit, si edhe fqinjët kureshtarë, të...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Kur prindërit e Antonit shpallin se do të kalojnë një javë pushimesh çlodhëse në Ligatinën e Poshtme, Antonin e kap paniku... çfarë dreqin mund të bëjë në një vend të tillë të humbur?

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Antoni dhe shoku i tij Rudiger, Vampiri i Vogël, po qëndrojnë në fermën e familjes Hering. Po Rudigeri është gjithë hundë e buzë, sepse nuk mund të gjejë diçka të përshtatshme për të ngrënë. Kur zonja Hering zbulon se dikush i ka thëthirë të gjitha vezët, dyshimet bien mbi Antonin...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Olga, mbesa egoiste dhe mendjemadhe e teto Dorotisë ka ardhur të qëndrojë në zgavër... dhe vampiri i vogël ka rënë në dashuri me të! Ana dhe Antoni duhet të bëjnë diçka... Po çfarë?

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Miqtë më të mirë të Antonit janë vampirë! Rudigeri, vampiri i vogël, Ana, motra e tij dhe pjesa tjetër e familjes së tyre jetojnë në një zgavër në varrezat lokale.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Antonin e ka marrë malli për shokët e tij vampirë, të cilët jetonin në zgavrën e varrezave lokale. Rudingari, vampiri i vogël dhe motra e tij Ana, tani jetojnë shumë larg, në rruginën e Rrëmetit. Kështu që, kur prindërit e pyesin Antonin se ku dëshiron ti kalojë pushimet, ky zgjedh pa mëdyshje një vend pranë shtëpisë së re të vampirëve

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Vampiri i vogël hungëron pa pushim në gërmadhat e kështjellës në Luginën e Rrëmetit. Antonit sigurisht iu desh të shpërngulej në bujtinën e mërzitshme të zonjës Miroshe. Për fat, edhe këtu ai arrin ti shpëtojë herë pas here syve të vëmendshëm të prindërve. Vampiri i vogël e pret në një orë mësimi për Kronikat e familjes. Në fund Antonit i duhet të mësojë...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Një mbrëmje, gjatë vizitës te psikologu, Antoni vë re një pacient të ri të pazakontë. I huaji duket i zbehtë dyllë, me sy të skuqur dhe bie një erë kutërbuese lagështire e kalbjeje. Për më tepër, ai shihet të vijë vetëm pasi ka rënë muzgu. Në mendjen e Antonit nuk ka vend për dyshime: pacienti i mistershëm është vampir! Po çfarë plani ka zoti Koreçjerrësi...

  500 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 17 nga 17 libra