Tregime nga Shekspiri Shiko më të madhe

Tregime nga Shekspiri

Charles & Mary Lamb BDI0367

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në këtë vëllim janë përfshirë dymbëdhjetë tregime, që u përgjigjen dymbëdhjetë kryeveprave të kolosit të letërsisë angleze, Shekspirit. Lexuesit e rinj do të familjarizohen me përmbajtjen e këtyre veprave dhe kur të rriten, do të shijojnë më mirë veprat origjinale.

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët160
ISBN9789992747455

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Charles dhe Mary Lamb kanë meritë të madhe, pasi duke ruajtur bukurinë dhe forcën e veprave të Shekspirit, kanë arritur ta japin brendinë e kryeveprave të tij në forma aq tërheqëse dhe të lehta, saqë mund ti shijojnë lehtazi edhe fëmijët e moshave të vogla. Kanë kaluar gati dy shekuj nga koha kur u botua për herë të parë "Tregime nga Shekspiri". Megjithatë, edhe sot e kësaj dite, këto tregime vazhdojnë të qëndrojnë në vendet e nderit të bibliotekave të fëmijëve në botë.

Të dhëna

Lloji i botimitHardcopy
Fletët160
ISBN9789992747455
V. Bot1998
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiHariz Thanasi