Adio Julia R Shiko më të madhe

Adio Julia R

Miho Gjini BDI0017

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Përmbledhje e tregimeve dhe novelave më të spikatura të Miho Gjinit, të shkruara deri në vitin 2000. Problematika dhe tematika e këtyre krijimeve lidhet ngushtësisht me realitetin dhe ngjarjet

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789992747099

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Miho Gjini, njeriu që ka bërë kritikë teatri dhe teatër, kritikë letërsie dhe letërsi, tani bën jetën e një emigranti, që, me të zbardhur dita niset të nxjerrë bukën e përditshme "me forcën e muskujve të mplakur", siç thotë ai. Është autori i 13 librave, i disa dramave të vëna në skenë dhe regjisori i suksesshëm. Një e atyre viteve. Mbizotëron tema e emigracionit dhe e problemeve që e shoqërojnë atë. Në vitin 1992, i detyruar nga kushtet e vështira të jetesës, autori detyrohet të emigrojë në Greqi, ku nuk do reshtë së krijuari. Ajo që na bën përshtypje në këtë vepër është fryma përgjithësisht dinamike dhe vështrimi vlerësues i situatave të vështira, të cilat i ka përballuar me një kurajë e dinjitet për t'u admiruar.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe176
ISBN9789992747099
RedaktoriFjoralba Kotorri
V. Bot2000
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë