Puthja Shiko më të madhe

Puthja

Jacqueline Wilson BAT0071

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ai më do, ai smë do. Silvi është e sigurt se Karli e do, por përse ai nuk e puth? Plot humor dhe sinqeritet, autorja bestseller Jacqueline Wilson na tregon një histori adoleshentësh në dashurinë e tyre të parë, zhgënjimet e para dhe fuqinë e puthjes.

Më shumë detaje

502 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116679

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Dame Jacqueline Wilson (lindur më 17 dhjetor 1945) është një shkrimtare angleze e njohur për punën e saj të gjerë dhe të larmishme në letërsinë Për Fëmijë.Romanet e saj zakonisht merren me tema të tilla si sfiduese, divorc, birësime dhe sëmundje mendore. Adresimi i çështjeve të tilla e ka bërë të diskutueshme të saj, sepse lexuesit e saj janë të rinj.Për kontributin e saj të jetës si shkrimtare Për Fëmijë, Wilson është nominuar në Mbretërinë e Bashkuar, për Çmimin Ndërkombëtar Hans Kristian Andersen, në vitin 2014.

Të dhëna

Faqe310
ISBN9789928116679
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFloreta Bruzia