Mbreteresha Shiko më të madhe

Mbreteresha

Jacqueline Wilson BAT0070

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ngjarjet zhvillohen në një spitali fëmijësh në vitet 1950. Elsi vuan nga sëmundja e turbekulozit, por ajo bën shumë miq, përfshirë dhe Mbretëreshën, macen e spitalit. Një Libra me një mesazh të forte, që na tregon se në jetë ka gjëra të mira e të këqija, ndaj kurrë nuk duhet të humbasim shpresat se do të bëhet mirë.

Më shumë detaje

503 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116695

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Dame Jacqueline Wilson (lindur më 17 dhjetor 1945) është një shkrimtare angleze e njohur për punën e saj të gjerë dhe të larmishme në letërsinë Për Fëmijë.Romanet e saj zakonisht merren me tema të tilla si sfiduese, divorc, birësime dhe sëmundje mendore. Adresimi i çështjeve të tilla e ka bërë të diskutueshme të saj, sepse lexuesit e saj janë të rinj.Për kontributin e saj të jetës si shkrimtare Për Fëmijë, Wilson është nominuar në Mbretërinë e Bashkuar, për Çmimin Ndërkombëtar Hans Kristian Andersen, në vitin 2014.

Të dhëna

Faqe416
ISBN9789928116695
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElda Beta