Koha per te vrare Shiko më të madhe

Koha per te vrare

Ennio Flaiano BOG0128

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Koha për të vrarë është romani i vetëm i autorit italian Ennio Flaiano. I botuar në vitin 1947, në të njëjtin vit fitoi çmimin prestigjioz Strega. Romani është një alegori e eksperiencës së Italisë kolonialiste në Afrikë.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789994344109

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ennio Flaiano (5 Marsi 1910 NE Pescara - 20 Nentor 1972 ne Romë), ishte Nje skenarist Italian, dramaturg,, romancieri gazetar kritik Drame. Unë i njohur për punën e tij mua Federico Fellini, Flaiano bashkë-shkroi dhjetë skenarë mua drejtorin Italiane, duka përfshirë La Strada (1954), La Dolce Vita (1960), Pyetësori 8 ½. Flaiano shkroi për Cineillustrato, Oggi, Il Mondo, Il Corriere della Sera dhe gazeta të tjera të shquara italiane dhe revista

Të dhëna

Lloji i botimitHardcopy
Faqe317
ISBN9789994344109
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë