Gjuha e epirotëve të vjetër Shiko më të madhe

Gjuha e epiroteve te vjeter

Arsim Spahiu BAS0009

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri përbëhet nga disa kapituj që provojnë se janë të pabazuara pikëpamjet e disa autorëve të huaj, sipas të cilëve ndikimi i greqishtes në epirotisht dhe në dialektet e tjera ilire është i madh. Epirotët, maqedonasit dhe ilirët në përgjithësi kanë individualitetin e tyre etnik. Sado fqinj shekullorë me grekët dhe me romakët, ilirët e kanë ruajtur gjuhën e tyre.

12 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Princ
ISBN9789995673284

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

25 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe235
ISBN9789995673284
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë