Shteti i maqedonasve të vjetër Shiko më të madhe

Shteti i maqedonasve te vjeter

Arsim Spahiu BAS0004

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Autori mbështetet dhe paraqet shumë të dhëna burimore që nuk njiheshin më parë. Mbretëria maqedonase ka tipare të përbashkëta me mbretërinë e epirotëve, sidomos në strukturën konstitucionale. Në tërësi, monarkia epirote është si monarkia maqedonase.

Më shumë detaje

14 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Adel CO
ISBN9789995632625

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

25 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Autorët e vjetër grekë dhe autorë të tjerë jo grekë, në se do të kishin ndeshur në Maqedoni ndonjë popull, ose fis, ose nënfis, ose ethnè, ose qoftë dhe ndonjë greqishtfolës vendas që dëshmohet, nuk do ta linin pa e vënë në dukje. Prandaj mund të thuhet se, përveç të punësuarve dhe mercenarëve grekë, duke përfshirë dhe dinastitë mbretërore të maqedonasve, së paku deri në kapërcyell të erës së re, nuk ka pasur grekë në Maqedoni

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe246
ISBN9789995632625
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë