Te pafajshmit Shiko më të madhe

Te pafajshmit

Francesca Segal BDR030

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pasioni, tundimi, besnikëria- një histori dashurie në Londrën bashkëkohore.

Më shumë detaje

104 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621810

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Romani i parë i Francesca Segalit është shembulli se si dikush mund të ndikohet nga shkrimtarët e mëdhenj të kohëve të shkuara e, megjithatë, të mos zihet në kurthin e tyre. Frymëzuar nga Mosha e Pafajësisë, libri i Segalit është më i ngrohtë, më zbavitës dhe pikturon një portret më dinamik e më njerëzor të një bashkësie që funksionon, e cila i bën karshillëk të mrekullueshëm shtresës së ftohtë shoqërore në Nju Jorkun e Epokës së Artë... Segali mori temën e një vepre të mirënjohur dhe e bëri të vetën, të gjallë dhe argëtuese.

Të dhëna

Faqe314
ISBN9789995621810
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë