I ri Te jetosh Shiko më të madhe

Te jetosh

Yu Hua A-000565

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër e mirënjohur klasike bashkëkohore e letërsisë kineze, portretizon se si djali i llastuar i një qiradhënësi u shndërrua në një fshatar zemërmirë.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928313393

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pasi e harxhoi pasurinë e familjes në bixhoz dhe bordello, Fugui thellësisht i penduar shtrohet dhe bën punën e ndershme të një fermeri.

I detyruar nga Ushtria Nacionaliste që të lërë familjen e tij, ai dëshmon tmerret dhe skamjen e Luftës Civile, vetëm që të kthehet vite më pas për t’u përballur me një zinxhir vështirësish të sjella nga shkatërrime të ndryshme si Revolucioni Kulturor, etj..

Pasi mbeti me një ka i cili e shoqëroi në vitet e fundit të jetës, Fugui qëndron si një model i origjinalitetit guximtar, i mbajtur gjallë nga vlerësimi për jetën, në këtë rrëfim të pushtetit përulës.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe240
ISBN9789928313393
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIljaz Spahiu
RomanSagë&Histori