Poli dhe Virgjinia Shiko më të madhe

Poli dhe Virgjinia

Bernardin de Saint-Pierre A-005316

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Poli dhe Virgjinia” është rrëfimi i jetës së dy rioshëve të lindur në të njëjtin vend dhe të dashuruar marrëzisht më pas me njëri-tjetrin. “Poli dhe Virgjinia” është një roman ku ngrihet në kult dashuria për natyrën, besnikëria deri në vdekje dhe morali i lartë; një roman që do të lexohet padyshim me një frymë nga lexuesi.

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608040

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe146
ISBN9789995608040
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSmail METOHU