Cmim i reduktuar! Me ty pertej detit Shiko më të madhe

Me ty pertej detit

Giulia Besa A-007248

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gulia Besa, romanciere italiane, me origjine arbereshe, vjen me nje roman tjeter te ri para lexuesve shqiptare. E vleresuar si nje nga romancieret me te pelqyera nga te rinjte, Toena ka sjelle ne shqip kater libra te saj brenda nje periudhe te shkurter kohe

Më shumë detaje

97 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928348029

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dukej një darkë si gjithë të tjerat, por në fakt, babai i Aurorës u zbulon se ishte i përfshirë në një skandal seksual me të mitura. Ajo dhe mamaja e saj transferohen menjëherë nga Roma në Aula, por distanca nuk i ndihmon për të përballuar tronditjen.

Në njërën prej ditëve të vështira, Aurora gjen një model varke në miniaturë, që kishte dashur ta montonte me gjyshin e saj para se ky i fundit të ndërronte jetë. Vendos ta provojë vetë dhe përmes një blogu modelimi njeh Alesandron, një student që vazhdon për Inxhinieri Detare.

Shpejt mes tyre lind një marrëdhënie e fortë, e përbërë nga fjalë, rrëfime e shkëmbim mendimesh; por, kur Aurora i propozon të takohen, ai ngurtësohet në mënyrë të pashpjegueshme.

Ndërkohë ajo njeh Rikardon, gjaknxehtë dhe kokëkrisur, që e fton në ekskursione me motor përmes pyjeve dhe e bën të provojë emocionin e një banje vjeshte në ujëvarë. Gjërat nuk janë kurrë kaq të thjeshta dhe, një ditë, për çudi, Alesandroja i propozon Aurorës të takohen...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe336
ISBN9789928348029
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiXhimi Lazri