I ri Binjake Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Binjake

Giulia Besa A-000691

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Giulia Besa vjen me nje tjeter roman te shkelqyer ne gjuhen shqipe, - i perkthyer mjeshtrisht nga Erion Gjatolli, ku protagoniste jane dy vajza, - binjake. Jeta e vajzave, sekretet e tyre, dashurite dhe perplasjet e medha, - por edhe raportet tejet te nderlikuara me njera – tjetren vijne ne kete roman qe do ta pelqejne lexuesit ne moshe te re

Më shumë detaje

102 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928327826

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Çeleste, vajza më popullore e shkollës, braktis në mënyrë të pashpjegueshme liceun, pikërisht pak para provimeve të maturës. Atëherë, Vera, binjakja e mbyllur dhe serioze, vendos të zbulojë se çfarë e ka tronditur aq shumë të motrën.

Për të hetuar sa më mirë, ajo shndërrohet si e motra, duke hyrë në botën e saj vezulluese. Shpejt, ajo përballet me sekrete të pathëna dhe aspekte të paparashikueshme të personave pranë saj: Masimon, i fejuari i Çelestes, që Vera e ka konsideruar gjithmonë si një djalë arrogant dhe sipërfaqësor; Paolon, i vetmi mik që Vera ka pasur ndonjëherë; madje edhe babain, i ashpër, por që në pamje të jashtme duket i ekuilibruar dhe i paanshëm...

Pas sipërfaqes së qetë të jetës së saj dhe së motrës, Vera zbulon hije, tradhti, por edhe mundësi për t’u dashuruar. Dhe, njëkohësisht, edhe për Çelesten hapen perspektiva që nuk i kishte imagjinuar kurrë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe304
ISBN9789928327826
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiErion Gjatolli
RomanRomancë&Pasion