I ri tjetri - shqiptar Shiko më të madhe

tjetri - shqiptar

Ballsor Hoxha A-007443

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

(Të rrëfesh atë që mbajmë) Qka do të ndodhte, çka do të shihnim, çka do të ishim po ta shihnim njeri-tjetrin me sy të hapur. Me sy! Pa e kornizuar shikimin tonë brenda konventave, brenda marrëveshjeve, brenda frikës sonë. Ndoshta, terë ajo që do të shihnim është në vetë gjyshet tona - ajo që ka mbajtur njeriu! Tmerrin më të madh tonin! Romani "tjetri/shqiptar" është rrëfim, dhe aq me shumë e folur pa ndalesa, pa kalkulim, rrëfim cullak!

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928356369

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe132
ISBN9789928356369
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë