I ri Shpjegim per oret Shiko më të madhe

Shpjegim per oret

Jani Malo A-007430

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Herë meditativ e metaforik e herë i drejtpërdrejtë, "Shpjegim për orët" është shpjegim përmes vargjesh i jetës dhe i vetes. "Herë meditativ e metaforik e herë i drejtpërdrejtë, ""Shpjegim për orët"" është shpjegim përmes vargjesh i jetës dhe i vetes. Një vëllim poetik i ndarë në pesë cikle ku trishtimi apo braktisja, dashuria apo akuarelet konvergojnë natyrshëm drejt ciklit të fundit ku autori duket se rrëfen kredon e tij.  

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789928227737

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe112
ISBN9789928227737
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë