I ri Kohe pas kohe Shiko më të madhe

Kohe pas kohe

Lisa Grunwald A-005341

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një histori dashurie magjike, e frymësuar nga legjenda e një gruaje që u zhduk në Grand Central Terminal, në vitet 20 deri në Luftën e Dytë Botërore dhe më tej, i shkruar nga autorja sipas frymës së librave “Gruaja e udhëtarit të kohës” dhe “Rasti serioz i Benjamin Button”. Duke parë në të kaluarën e pasur të Grand Central Terminal, Lisa Grunwald krijon një roman mjeshtror historik rreth një lidhje dashurie që përcakton moshën, klasën, vendin, madje edhe kohën.

Më shumë detaje

495 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një një mëngjes të pastër dhjetori të vitit 1937 në orën e famshme prej ari në Grand Central Terminal, Joe Reynolds, një punonjës i zellshëm i hekurudhës nga Queens, takon një grua të re, të gjallë e cila shfaqet në mënyrë misterioze në atë vend.

Nora Lansing është një rast i veçantë, veshja e së cilës të rrëmben; vathët me perla dhe mënyra e të ecurit nuk përkojnë me pamjen e zymtë të periudhës së pas-Depresionit në Nju Jork.

E mahnitur nga Nora dhe nga prekja e saj e parë elektrizuese, Joe dëshpërohet kur shkon në shtëpinë e saj: Ajo është zhdukur. Gjetja e saj do të kthehet në qëllimin e dashurisë dhe të jetës së tij.

Nora, - një artiste frymëzuese, e pavarur dhe e egër, - është e tronditur kur zbuloi se gjendet e izuluar; Ajo nuk mund të kuptojë prania e saj në terminalin e sunduar nga rregulla që nuk I njeh. Ajo nuk e kishte takuar ende Joe që të nisë të kuptojë efektin që koha ka mbi të dhe lidhjet e mundshme me punët në grant Central dhe fenomenin diellor të njohur me emrin “Manhatan genge” ku dielli lind apo perëndon midis rrokaqiejve të qytetit, të lidhura në mënyrë të përkryer me rrugët e nëndheshme.

Ndërsa mijëra vizitojë kalojnë çdo ditë nën tavalin qiellor, Joe dhe Nora krijojnë një jetë të pangjashme nga çmund ta imagjinonin. Me një dashuri të pafund në një hapësirë të kufizuar, ata shfrytëzojnë plotësisht “qytetin e Terminalit” brenda qytetit, duke ngrënë darkë në restorantin Oyster, duke vizituar Galerinë Whispering, dhe duke e kthyer në shtëpi dhomën në hotel Biltmore. Por, kur ndërtimi i një tjetër landmark-u kërcënon të ardhmen e tyre, Nora dhe Joe detyrohen të testojnë kufijtë e lirisë dhe të dashurisë.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe410
Titulli origjinalTime after time
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanRomancë&Pasion