Per fiset, ligjet e zakonet e Ballkanasve Shiko më të madhe

Per fiset, ligjet e zakonet e Ballkanasve

Edith Durham A-004950

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Qenia e fisit te madh i terhoqi vemendjen autores, sipas se ciles ate stad e kishin kaluar edhe popujt e Europes para se te arrinin ne epoken e formimit te shtetit. Kurse ne Gadishullin Ballkanik"sistemi i fisit" mbijetoi deri ne fillim te shekullit te XX i paprekur vetem ne Shqiperi dhe mal te zi.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928192912

1 190 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe389
ISBN9789928192912
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFerit Hafizi