I ri Princesha duke dale nga erresira Shiko më të madhe

Princesha duke dale nga erresira

Jean Sasson A-003954

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Duke intensifikuar komunikimet me personalitetet më të larta të këtij vendi në vitin 1983 krijoi miqësi të ngushtë me Sulltanën një princeshë tjetër mbre¬tërore. Njohja dhe miqësia që pati me Princeshën Sulltana; besimi që ajo krijoi për ti rrëfyer historitë personale intimitetet, jetën dhe marrëdhëniet brënda oborrit mbretëror i shërbyen për të botuar serinë e famshme të Princeshës Sulltana.

Më shumë detaje

456 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928062352

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Në vitin 1978 Jean Sasson u zgjodh për të punuar në spitalin mbretëror më prestigjioz në Lindjen e Mesme, Spitali i Specialiteteve të Mbretit Faisal dhe Qëndra Kërkimore në kryeqytetin Saudit Riad.

Shumë shpejt ajo u bë Koordinatore Administrative e Çështjeve Mjekësore dhe asistente personale e drejtorit mjekësor dhe ekzekutiv të spitalit, Dr. Nizar Feteih.

Nëpërmjet lidhjeve miqësore të tij; ajo u njoh me pjesëtarë të ndryshëm të familjes mbretërore saudite duke përfshirë vetë Mbretin Khalid dhe Princin e Kurorës Fah’d; i cili u bë mbret mbas vdekjes së Khalidit në vitin 1982.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe292
ISBN9789928062352
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGrida Duma
RomanSagë&Histori