I ri Përtej rrugës në të cilën rrallë shkohet Shiko më të madhe

Pertej rruges ne te cilen rralle shkohet

Scott Peck BAO0464

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pas suksesit të padiskutueshëm të librit të parë të Scott Peck-ut, Rruga në të cilën rrallë shkohet, shtëpia botuese Albas sjell të përkthyer në shqip librin e dytë, “Përtej rrugës në të cilën rrallë shkohet”, që është një vazhdim po aq i mençur dhe po aq i thjeshtë i librit të parë. Vazhdojeni udhëtimin për rritjen tuaj personale dhe shpirtërore me këtë libër të mençur!

Më shumë detaje

477 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928029997

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Scott Peck-u këtu na mëson se si të heqim dorë nga prirja për të thjeshtëzuar gjithçka në jetën tonë, nga prirja për të kërkuar për formula të gatshme dhe përgjigje të thjeshta dhe na nxit të mendojmë në mënyrë kreative dhe shumëdimensionale; na nxit që të shijojmë si misterin, ashtu dhe paradokset e jetës; na tregon se si të mos tronditemi nga mizëria e shkaqeve dhe pasojave që na lënë përvojat në jetë, – na këshillon ta çmojmë faktin se jeta është e ndërlikuar. Libri është i mbushur me shembuj konkretë të marrë nga përvoja e autorit me pacientët e tij, po ashtu dhe me shembuj nga jeta e tij personale, të cilët shpesh rrëfehen me një autoironi elegante. Janë këto shembuj të cilët na ndriçojnë rrugën e shpëtimit të vetvetes, na ndihmojnë të rrisim aftësinë për vendimmarrje dhe na nxitin të duam dhe të çmojmë veten.

 

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe272
ISBN9789928029997
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGenc Muçollari, Erjola Shaka