Dashuri në Kosovë - ribotim Shiko më të madhe

Dashuri ne Kosove - ribotim

Artan Mullaj UE0171

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky roman është ndër më të suksesshmit të këtij autori, prandaj vjen si një ribotim nga Mapo Editions

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928213068

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Rreth librit

Shpirti njerëzor ka një fuqi të pashtershme, që ne nuk e njohim; një energji të pafundme, të cilën nuk arrijmë ta vlerësojmë dhe ta kuptojmë asnjëherë; ka një dinamikë të mistershme... Sa më e rëndë situata, sa më të mëdha problemet, sa më shumë trishtim, dëshpërim dhe psherëtima të ketë jeta jonë, aq më shumë spikat kjo energji; aq më qartë shkëlqen kjo e vërtetë. Yjet llamburitin më fort, kur nata është sterrë e zezë.....Tek cdo njeri ekziston një energji e fshehur, që shfaqet në momente kritike, pikerisht atëherë kur mendon se gjithçka ka mbaruar. Është energjia e hijes sonë, e egos, e zemrës, e shpirtit, në një mobilizim fatal për t’iu përgjigjur thirrjes së natyrës e cila synon të mbijetojmë në çdo rast.

Të dhëna

Faqe151
ISBN9789928213068
RedaktoriKlara Shoshi, Fabjola Caushaj
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveBotimi i dytë
Përmasat23x16
RomanSagë&Histori