Elisabetta Gnone

Elisabetta Gnone ka lindur në Xhenova, Itali. Ajo ka drejtuar disa revista për gratë dhe revista për fëmijë të Walt Disney, për të cilin më 2001 krijoi serinë vizatimore W.I.T.C.H., me sukses botëror.Ajo eshte autore e disa librave, disa prej te cileve jane besteseller per femije.

Elisabetta Gnone ka lindur në Xhenova, Itali. Ajo ka drejtuar disa revista për gratë dhe revista për fëmijë të Walt Disney, për të cilin më 2001 krijoi serinë vizatimore W.I.T.C.H., me sukses botëror.


Më 2004, botoi librin e parë të sagës shumë të suksesshme Fairy Oak, që pushtoi zemrat e miliona lexuesve të rinj anembanë botës. Vitet e fundit, Elisabetta iu përkushtua shkrimit të romanit të saj të ri Olga prej letre, një histori e treguar nga Olga njëmbëdhjetëvjeçare, e njohur dhe e admiruar nga të gjithë banorët e fshatit ku jeton, për talentin e saj të të treguarit.


Përmes humorit, emocioneve dhe dhembshurisë, ky libër trajton temat e brishtësisë, të dobësisë dhe të papërsosmërisë, siç është përnjëmend natyra e njeriut.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 7 nga 7 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Gjithçka duket e humbur. Megjithatë, edhe një herë Dritës i duhet të tregojë fuqinë e vet dhe dashuria fsheh një tjetër sekret. Zoti i Territ po ia arrin qëllimit: frika e tradhtisë ka pushtuar Fairy Oak dhe Pervinka është detyruar të ikë. Binjaket janë ndarë... Aleanca e Lashtë midis Dritës dhe Territ është prishur. Mbrojtja e magjikëve thyhet, lufta...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Elisabetta Gnone vjen me një tjetër trilogji magjepsëse për lexuesit e vegjël. Fairy Oak është libri i pare i saj: Aventurat e jashtëzakonshme të dy motrave, që i bashkon një dashuri më e fortë se çdolloj fuqie tjetër

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Libri i dytë emocionues i trilogjisë! Armiku ka rrethuar Fairy Oak dhe fuqia e tij dita-ditës bëhet edhe më e fortë. Aleanca e lashtë midis Dritës dhe Territ lëkundet.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok
  I ri

  Çfarë emocioni fëmijë: Do të zbuloni magjinë e Olges, vajzës së vogël prej letre: "Olga prej letre - Një udhëtim i jashtëzakonshëm", - roman i Elisabetta Gnone që vjen në shqip tregon historinë e vajzës së vogël që lindi në një ditë të ftohtë dimri në fshatin e Montetabës dhe një ditë u nis të takonte Auzolian, magjistaren, që ta kthente ne nje vajze...

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Një histori që do t'ju bëjë të qeshni, të mendoni dhe të shqyeni sytë nga habia; dhe ajo çka Olga do të mësojë bashkë me shokët dhe lexuesit e të gjitha moshave është e sigurt: kur rritesh, mund ta përballosh jetën me guxim dhe dashuri, vetëm nëse mbetesh paksa fëmijë në shpirt.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Të gjithë e dinin që Olgës i pëlqente t’i tregonte bukur historitë e veta, ose përndryshe nuk i tregonte fare. Ndaj, kur Olga Papeli niste një histori të re, njerëzit ndaleshin e mbanin vesh...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% Në stok

  Seria e Ollges, shkruar nga Elisabetta Gnone, nje prej autoreve me te mira te letersise europiane per femije, tashme eshte plotesuar me 3 vellimet. Ne i kemi bere bashke dhe duam qe ti rekomandojme ne nje set bashkerisht. Nuk mund te kete seri me magjike dhe më me vlere sesa keto tre libra per biblioteken e femijes tuaj

  2 250 Lekë
  2 500 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
Shfaq 1 - 7 nga 7 libra