I ri Vidhni si artist Shiko më të madhe

Vidhni si artist

Austin Kleon MIN0015

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër rrefehen 10 gjëra që askush nuk ua tregon për të qenë kreativ. Ky libër është aq i vlefshëm saqë brenda një kohe të shkurtër është shndërruar në një “bestseller” në Amerikë. Themeluesi i konferencës TED, Chris Anderson e vlerëson me një fjalë këtë libër: “I mrekullueshëm”. Në këtë kohë kreativitet është arma më e fortë për më shumë sukses dhe çelësat për të qenë në tillë i keni në dorë....

Më shumë detaje

14 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928422774

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një guidë frymëzuese drejt kreativitetit në epokën dixhitale, “Vidhni si artist” paraqet dhjetë parime transformuese të cilat do t’i ndihmojnë lexuesit të zbulojnë anën e tyre artistike dhe të ndërtojnë një jetë më kreative.

Asgjë nuk është origjinale, kështu që përqafoni ndikimet, edukohuni përmes punës së të tjerëve, bëni remix dhe ripërfytyroni që të zbuloni rrugën tuaj. Ndiqni interesat tuaja kudo që t’ju shpien ato - çka mund t’ju duket argëtim, mund të shndërrohet në punën e jetës suaj. Harrojeni klishenë e vjetër, të shkruani atë që dini: Ndaj, shkruani librin që doni të lexoni, xhironi filmin që doni të shihni.

Dhe së fundmi, qëndroni inteligjentë, qëndroni larg borxheve dhe rrezikoni të mërziteni në jetën e përditshme, që të jeni aventurierë dhe guximtarë në imagjinatën dhe punën tuaj.

Disa këshilla për të çliruar kreativitetin tuaj!

  1. Vidhni si artist
  2. Mos prisni sa të njihni veten. Filloni
  3. Shkruani librin që do të dëshironit ta lexonit
  4. Bëjeni me duart tuaja
  5. Projektet anësore dhe argëtimet janë të rëndësishme
  6. SEKRETI: Bëni punë të mirë dhe ndajeni me të tjerët.
  7. Gjeografia nuk është më pronari ynë
  8. Silluni mirë. Bota është një fshat i madh
  9. Bëhuni i mërzitshëm. Është e vetmja mënyrë për të bërë punë.
  10. Kreativitet do të thotë zbritje

Për më shumë rreth librit, përmbajtjes dhe disa pjesë nga teksti kliko KËTU

Të dhëna

Faqe152
ISBN9789928422774
Viti i Botimit2017
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat15x15
PërkthyesiDavid Hudhri