I ri D11 Shiko më të madhe

D11

Driton Smakaj A-000890

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Driton Smakaj është konsideruar si një nga zërat më premtues të letërsisë për të rinj në Kosovë. Në këtë roman, të botuar nga Argeta LMG, autori teston zhanrin e misterit: Jeta një inxhinieri shkon në një shteg të rrezikshëm pas zbulimit të një metali me vlerë në Kosovë, për të cilin janë investuar edhe njerëz dhe shtete të fuqishme

Më shumë detaje

503 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928192837

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në Kosovën e pasluftës, nën administrimin ndërkombëtar, ishte zbulkuar një metal jashtëzakonisht i kërkuar në tregjet ndërkombëtare, por që mbahej sekret. Ky sekret nuk ishte zbuluar as edhe pas shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Shtatë vite pas Pavarësisë, Mali, i cili punonte në Drejtorinë e Minierave, shkon në një konferencë ndërkombëtare mbi metalurgjinë në Romë.

Krejt rastësisht takohet me Azemin, një agjent shqiptar, të cilin e kishte takuar vetëm një herë gjatë kohës së luftës në Kosovë në mars të vitit 1998. Ai bëhet pjesë e planit për të zbuluar sekretin e madh, që fshihej diku në laboratorin e minierave. Një plan me rrezik për jetën e personazheve të cilët vihen në shërbim të mbrojtjes së interesave të vendit të tyre.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe182
ISBN9789928192837
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller