I ri Hakmarrja – Nemesis Shiko më të madhe

Hakmarrja – Nemesis

Jo Nesbo BD0560

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Jo Nesbo vjen përsëri në shqip me librin e dytë të trilogjisë së tij. “Hakmarrja” është një trillër kompleks psikologjik që bashkon skajet e dy hetimeve të ndryshme – grabitjen në bankën e Oslos dhe vrasjen e një personazhi femër.

Më shumë detaje

496 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN978-99943-0-566-7

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Inspektori i shkëlqyer Herri Hol, që tashmë shoqëron JO NESBØ-n në të gjithë trillërat e tij, duhet të merret jo vetëm me zbardhjen e këtyre ngjarjeve, por edhe të shpëtojë veten nga kurthi në të cilin dikush po mundohet ta tërheqë.

A do t’ia dalë ai, që mes vrasjeve dhe grabitjeve të njëpasnjëshme, mes trysnisë së alkoolit dhe demonëve që e rrethojnë, të vërë në vend emrin e tij të mirë?

JO NESBØ na njeh për herë të parë me Beate Lønnin, e cila do të bëhet personazhi femër më i rëndësishëm i serisë, partnere e vlefshme e Harrit. Ajo është vajza e një oficeri policie të vrarë gjatë vjedhjes së një banke, shumë e guximshme dhe e përkushtuar, dhe është bashkuar me policinë me qëllim që të ndjekë rrugën e të atit.

Beateja ka aftësinë e rrallë për të kujtuar çdo fytyrë që i është shfaqur qoftë edhe një herë të vetme.

Çifti policor Hol-Lønn ndërthuren së bashku në një sërë situatash për t’i dhuruar lexuesit një roman të shkëlqyer kriminalistik.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe365
ISBN978-99943-0-566-7
Titulli origjinalNemesis
RedaktoriKlodiana Metani
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani
RomanMister&Thriller