Princesha prej akulli Shiko më të madhe

Princesha prej akulli

Camilla Lackberg BD0180

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Cilësuar nga shumë media online si USA TODAY, The New York Times dhe The Washington Post si ndjekësja kryesor e Stieg Larsson, shkrimtarja skandinave e zhanerit thriller/krim sjell në këtë roman një histori të një vrasje të pazakontë në fshatin suedez, Fjällbacka.

Më shumë detaje

903 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994302734

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

E kthyer në qytetin e lindjes, pas vdekjes së prindërve, shkrimtarja Erika Falk gjen një komunitet në zgrip të tragjedisë. Vdekja e shoqes së saj të fëmijërisë, Aleksës, është vetëm fillimi. Me damarët të prerë dhe trupin të ngrirë në një vaskë akull të ftohtë, duket sikur ajo ka vrarë veten. Ndërkohë, detektivi vendor Patrik Hedstrom ka dyshimet e veta për çështjen. Vetëm pasi fillojnë të punojnë së bashku, nis të dalë e vërteta mbi një qytet të vogël me një të kaluar thellësisht të turbullt Komente për librin Të pushon zemra një shkollë e romanit policor skandinav. Val McDermid Drithërues, i gënjeshtërt dhe i kthjellët, ashtu si mjedisi i akullt që përshkruan. Literary Review Mjeshtre në përzierjen e skenave të intimitetit familjar me tmerrin që të ngrin gjakun. Guardian

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe400
ISBN9789994302734
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
PërkthyesiAlina Karaulli