Camilla Lackberg

Camilla Läckberg lindi më 30 gusht 1974. Ajo është shkrimtare, sipërmarrëse dhe kompozitore suedeze. Läckberg nisi të shkruajë që në moshë të hershme. Pas diplomimit në Universitetin e Göteborgut për ekonomi, ajo u zhvendos në Stokholm, ku punoi si ekonomiste para se të fillojë të shkruaj. Läckberg është partnere në një kompani gurësh të cmuar Sahara Silver Jewelry. Ka fituar disa Çmime letrare si: Femra e Vitit Expressen; Shkrimtarja e shtatë më e mirë në Evropë 2009; Shkrimtarja më e mirë në Suedi 2009; Shkrimtarja e Vitit (Vision) 2005.


Kjo autore ka hedhur ne qarkullim romane te zhanrit mister, thriller, policesk, etj. 7 prej romaneve te saj kane ardhur ne shqip nga shtepia botuese Dudaj.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 7 nga 7 libra
Shfaq 1 - 7 nga 7 libra