I ri Urdhri Shiko më të madhe

Urdhri

Daniel Silva BLV0269

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nje triller i ri drithërues, në qendër të të cilit kemi sërish restauruesin e artit dhe agjentin legjendar Gabriel Alon. Me ritme të shpejta dhe rrëfim elegant, libri “Urdhri” do t’ju mbërthejë faqe pas faqeje, deri në fundin e paparashikueshëm. Një roman për miqësinë dhe besimin në një botë të pasigurt dhe një provë tjetër e pakundërshtueshme që Daniel Silva është shkrimtari më i talentuar i suspansës dhe intrigave ndërkombëtare.

Më shumë detaje

11076 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338723

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kur u shtri ishte thuajse ora një pas mesnate.

Kiara po lexonte një roman, ndërsa televizori e kishte zërin të ulur deri në fund. Në ekran po shfaqeshin pamje të drejtpërdrejta nga bazilika e Shën Pjetrit në Vatikan. Gabrieli mori telekomandën dhe ngriti zërin. U shtang. Një mik i vjetër kishte vdekur.

Gabriel Aloni ka shkuar për pushime në Venecia me gruan dhe dy fëmijët, por kur papa Pali VII ndërron jetë papritur, atë e thërrasin në Romë. Një miliard katolikëve besnikë u është thënë se papa ndërroi jetë nga një atak në zemër, por Donati ka dy arsye të forta për të besuar se, në të vërtetë, atë e kanë vrarë.

Roja zvicerane që qëndronte jashtë apartamenteve papnore natën e vdekjes së papës është zhdukur. Po ashtu, edhe letra që Ati i Shenjtë kishte qenë duke shkruar në orët e fundit të jetës.

Një letër që i drejtohej Gabrielit...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe416
ISBN9789928338723
Titulli origjinalThe order
RedaktoriPranvera Palushi, Bledar Çepele
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSonila Pasmaçiu
RomanKrim & investigim