Me pak se asgje Shiko më të madhe

Me pak se asgje

Irma Vente A-008884

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Irma Venter e mbërthen lexuesin në këtë roman të paharrueshëm dhe magjepsës. Ky është libri i parë I një seriali tronditës nga një prej shkrimtareve më të mira të krimit të Afrikës së Jugut, që vjen në gjuhën shqipe.

Më shumë detaje

11108 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928063656

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Irma Venter e mbërthen lexuesin në këtë roman të paharrueshëm dhe magjepsës. Ky është libri i parë I një seriali tronditës nga një prej shkrimtareve më të mira të krimit të Afrikës së Jugut, që vjen në gjuhën shqipe.

 

Tridhjetë vite më parë, Johan Bota u dënua me burgim të përjetshëm për vrasjen e tri vajzave adoleshente.

Vetëm pasi u lirua për shkak të një sëmundjeje vdekjeprurëse, ai i drejtohet gazetares Ami Prinslo, e cila merret me kriminalistikën, për ta ndihmuar që të vërtetojë pafajësinë e tij, e cila nuk mund ta refuzojë këtë rast të bujshëm, këtë histori brilante.

Ami ishte një notare kampione dhe e kishte provuar se ç'do të thoshte të humbasësh gjithçka, se çfarë ndjesie është kur të vritet para syve një njeri i dashur, dhe autori vazhdon të endet rrugëve i lirë...

Përmes një podkasti krimi, Ami dhe kolegët e saj gazetarë rihapin pas shumë viteve, edhe një herë çështjen e tronditëse të quajtur "Vrasjet e Baletit" duke ribërë hetime më të thelluara.

Të dhëna

Faqe486
ISBN9789928063656
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSidorela Kotili