I ri Cmim i reduktuar! Matematika per maturantet dhe nxenesit e shkollave te mesme Shiko më të madhe

Matematika per maturantet dhe nxenesit e shkollave te mesme

Aferdita Hysa ( Sinani ) A-008988

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Matematika për maturantët dhe nxënësit e shkollës së mesme" është një material ndihmës i ndërtuar me situata dhe ushtrime për klasat X; XI; XII të shkollës së mesme. Libri ju vjen në ndihmë si nxënësve ashtu dhe mësuesve të rinj.

Më shumë detaje

17 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Filara
ISBN9789928279613

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

7 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Materiali është i grupuar në njëmbëdhjetë kapituj  themelorë .Çdo kapitull shoqërohet me modele të zgjidhura, gjë që e bën librin të mundur për t'u përdorur nga të gjithë nxënësit e shkollës së mesme.

Për një përgatitje serioze e përfundimtare për Maturën Shtetërore, në libër janë 10 Teza të kombinuara me ushtrime me alternativa dhe me Arsyetim, ku 4 Teza janë të zgjidhura hollësisht, si dhe 10 Teza me 60 ushtrime secila, me alternativa (të shoqëruara me përgjigjet).  

Të dhëna

Faqe322
ISBN9789928279613
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë