Nje armik i padukshem Shiko më të madhe

Nje armik i padukshem

Madeleine L’Engle A-007321

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Sa herë që shuhet një yll, një tjetër Ektros ka fituar një betejë. Para se vëllai i vogël i Megi Marit, Çarls-Uollsi, të sëmuret për vdekje, ai shikon dragonjtë në kopshtin e zarzavateve. Dragoi është Proginoski, një engjëll me krahë e me sy, me trup prej ere dhe flake. Është detyra e Megit dhe e Proginoskit, bashkë me shokun e Megit, Kelvin, që të shpëtojnë jetën e Çarls-Uollsit. Që të arrijnë këtë ata duhet të futen thellë brenda Çarls-Uollsit, të përpiqen të mposhtin Ektrosët dhe të rikthejnë harmoninë e përsosur e gëzimin në ritmin e krijimit, në këngën e universit.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928004543

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Sa herë që shuhet një yll, një tjetër Ektros ka fituar një betejë.

Para se vëllai i vogël i Megi Marit, Çarls-Uollsi, të sëmuret për vdekje, ai shikon dragonjtë në kopshtin e zarzavateve. Dragoi është Proginoski, një engjëll me krahë e me sy, me trup prej ere dhe flake. Është detyra e Megit dhe e Proginoskit, bashkë me shokun e Megit, Kelvin, që të shpëtojnë jetën e Çarls-Uollsit.

Që të arrijnë këtë ata duhet të futen thellë brenda Çarls-Uollsit, të përpiqen të mposhtin Ektrosët dhe të rikthejnë harmoninë e përsosur e gëzimin në ritmin e krijimit, në këngën e universit.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe236
ISBN9789928004543
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë