I ri Cmim i reduktuar! Aventurat e pazakonta te Megi Marit Shiko më të madhe

Aventurat e pazakonta te Megi Marit

Madeleine L’Engle A-005084

Libër i ri

13 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare

720 Lekë

-10%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ishte një natë e errët me stuhi...

Megi Mari, vëllai i saj i vogël Çarls-Uollsi dhe nëna e tyre kishin zbritur në kuzhinë për të ngrënë diçka në mesnatë, kur në shtëpinë e tyre vjen një grua e huaj mjaft e çuditshme.

“Netët me stuhi janë lavdia ime”, thotë e huaja, që nuk duket si e kësaj bote.

“Vetëm se më zuri rrebeshi dhe më largoi nga rruga. Po ulem vetëm një çast dhe pastaj do të dal në rrugë. Meqë përmendëm rrugën e meqë ra fjala, një gjë e tillë si ‘përthyerja’ ekziston”.

Në atë natë të tërbuar, vizitorja e çuditshme që vjen në shtëpinë e Marëve fut Megin, vëllain e saj Çarls-Uollsin dhe shokun e tyre, Kelvi O’Kifin në aventurën më të rrezikshme e më të jashtëzakonshme, aventurë që do të vërë në rrezik jetët e tyre dhe universin tonë.

REVIEW

“Aventurat e pazakonta të Megi Marit” është një nga librat që më pëlqen më shumë. E kam lexuar aq shpesh sa e di përmendësh. Megi Mari ishte heroina ime. Doja që prindërit të më linin të qetë në një dhomë në papafingo. Doja të shpëtoja edhe Çarls Uollsin, si ajo.

- Meg Cabot

Një libër që duhet lexuar nga çdo i ri, një libër që të tregon rrugën e kërkimit të dijes dhe zemërgjerësisë, edhe në kohët më të vështira, një libër që e bën botën vend më të mirë.

– Cory Doctorow

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe213
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNikolla Langore