Pinoku - Zambaku Shiko më të madhe

Pinoku - Zambaku

Karlo Kolodi A-005314

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Lexojini faqet e këtij libri me një frymë, për të parë se si rrodhën historia e ngjarjet në jetën e kësaj kukulle, ndërsa ai kalon nga njëra përpjekje në tjetrën për të mësuar se ç’do të thotë të jesh i ndershëm, madje përtej kësaj, ç’do të thotë të jesh njeri!

Më shumë detaje

897 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608644

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

I mahnitshëm, paksa dembel, por tërë naze, me të ardhur në jetë, kukulla Pinok i shkakton mjaft andralla atij që i dha formë, pikërisht burrit të urtë, Xhepetos.  

Ajo që e ngacmon më tepër se çdo gjë këtë krijesë lojcake dhe trazovaçe, është dëshira e tij e ethshme për t’u kthyer në një djalë të vërtetë.

Në mënyrë që t’i bëjë ëndrrat e tij realitet, atij i duhet të provojë që të bëhet pak më i sjellshëm.  

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe151
ISBN9789995608644
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiOrland Novaku