I ri Cmim i reduktuar! Guida e vajzave Shiko më të madhe

Guida e vajzave

Marawa Ibrahimi BAT0158

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është i mbushur me këshilla praktike dhe shërben si një udhërrëfyes elegant për të gjitha vajzat në rritje. Në të jepen 50 mësime mbi ndryshimet që ndodhin në trupin tuaj

Më shumë detaje

455 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219688

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

18 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Marawa Ibrahimit i erdhën periodat kur mbushi 10 vjeçe. Sa do të kishte dashur ti qëndronte pranë një grua e mençur, gazmore, e sinqertë e cila nuk do të bezdisej fare e do të ulej pranë saj dhe do t’ia thoshte të gjitha gjërat; çfarë janë në të vërtetë periodat ose do t’i tregonte asaj për momentin kur bëri një jashtëqitje të stërmadhe në tualetin e shkollës. Të kishte dikë që ta frymëzonte, ta bënte të qeshte e të ndihej mirë me veten.

Fatmirësisht, ti e ke! Lexo këtu!

I krijuar me ndihmën e doktoreshë Radha Modgil, ky libër përmban kapitujt e mëposhtëm:

Periodat

Ndryshimet hormonale dhe trupi juaj

Gjoksi dhe sytienat

Inteligjenca emocionale

Si të përballosh situatat e sikletshme

Ngrënia e shëndetshme, stërvitja dhe gjumi

Rëndësia e të shkëputurit nga gjithçka

VLERËSIME

Fjalët e Marawa do të sjellin gëzim në fytyrën tuaj, - Hufftington Post

I këndshëm, i drejtpërdrejt, frymëzues, - gjithçka që vajzat duan, - Dr. Radha Modgil

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe224
ISBN9789928219688
Titulli origjinalThe girl guide
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIvana Tomço