Maqedonasit e vjetër dhe arkeologjia e tyre Shiko më të madhe

Maqedonasit e vjeter dhe arkeologjia e tyre

Arsim Spahiu BAS0011

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë studim autori jep të dhëna historike sidomos mbi popullsinë e Maqedonisë Perëndimore. Ajo që është kryesorja në këtë libër, autori, i bazuar në studimet e arkeologëve më të njohur, provon se në Maqedoninë Perëndimore, në dy mijëvjeçarët e fundit para e. s., ka banuar popullsi kryesisht ilire

26 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Adel CO
ISBN9789995632397

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe275
ISBN9789995632397
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë