I ri Mortina 2 dhe kushëriri i tmerrshëm Shiko më të madhe

Mortina 2 dhe kusheriri i tmerrshem

Barbara Cantini BDI0409

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pas librit Mortina, që pati një sukses ndërkombëtar dhe u përkthye menjëherë në 23 gjuhë, aventura e re e vajzës zombi do t’ju bëjë të shkriheni gazit.

Më shumë detaje

495 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Mortina dhe shoku i saj më i mirë, një zagar albin i quajtur Rrodhe, jetojnë me teton Yllshuar dhe e kalojnë kohën duke luajtur me fantazmat e Vilës së Rrënuar. Një ditë prej ditësh, ndodh diçka e papritur: disa fëmijë të fshatit, shokë të Mortinës, mbërrijnë në Vilë, sepse kanë marrë një ftesë misterioze. Ndërkohë, tetoja Yllshuar zhduket pa lënë gjurmë. Mos lidhet kjo me Dilbertin, kushëririn e tmerrshëm, që sapo ka ardhur për vizitë?

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 9 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAna Sheldia