Don Kishoti i Mances, ritreguar per femije Shiko më të madhe

Don Kishoti i Mances, ritreguar per femije

Miguel de Cervantes Saavedra BDI0043

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ritregimi i kryeveprës së Servantesit Don Kishoti i Mançës", nuk është një shkurtim mekanik; kjo punë ka në vetvete elementë të vërtetë krijues dhe kjo është një nga meritat themelore të Odhise Grillos." Prof. Jorgo Bulo "Odhise Grillo ka bërë një ndërmarrje të guximshme dhe plot vlera... Autori, siç do të shprehej Noli, "është rrokur me romanin dhe pas shumë mundimesh ka arritur ta vërë poshtë." Prof. Nasho Jorgaqi

Më shumë detaje

498 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992747587

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ritregimi i kryeveprës së Servantesit Don Kishoti i Mançës, nuk është një shkurtim mekanik; kjo punë ka në vetvete elemente të vërteta krijuese dhe kjo është një nga meritat themelore të Odhise Grillos. Autori, siç do të shprehej Noli, është rrokur me romanin dhe pas shumë mundimesh ka arritur ta vërë poshtë. Për këtë përshtatje është bërë një punë serioze, me pasion dhe me një synim të qartë, nisur nga dëshira që fëmijët të njihen më herët me një kryevepër të letërsisë botërore, siç është Don Kishoti i Mançës.

Të dhëna

Faqe178
ISBN9992747587
RedaktoriNasho Jorgaqi
Viti i Botimit1992
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiOdhise K. Grillo