Don Kishoti i Mançës Shiko më të madhe

Don Kishoti i Mances

Miguel de Cervantes Saavedra LG0028

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

...udhëtimi i Don Kishotit nuk është një udhëtim hapësinor, por bën pjesë në udhëtimin e brendshëm të njerëzimit.

Më shumë detaje

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
Fletët430
ISBN9789994330225

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Udhëtimi i Don Kishotit ndodh në kohën e udhëtimeve të mëdha, siç është udhëtimi më i famshëm dhe më me bujë i historisë së njerëzimit: zbulimi i Amerikës. Nuk mund të ketë, është e pamundur që në histori të ketë një zbulim më të madh se ky. Bota, toka, globi tokësor u dyfishua. Por ka ndodhur diçka e habitshme: ky zbulim kaq i madh nuk la pothuajse gjurmë në letërsinë botërore. Domethënë, nuk i pasuroi faqet e saj.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët430
ISBN9789994330225
Titulli origjinalArgeta LMG
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiFan S. Noli