I ri Dita kur u magjepsa nga nje perralle Shiko më të madhe

Dita kur u magjepsa nga nje perralle

BAT0425

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Aventura më e re klasike nga aktori, komediani dhe autori Ben Miller. Një aventurë magjike për fuqinë e tregimeve dhe një përkujtues i rëndësishëm: Asnjëherë s’je shumë i rritur për të besuar në përralla...

Më shumë detaje

11098 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341761

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Shumë kohë më parë, Lana dhe i vëllai, Harrisoni, kalonin orë të tëra duke luajtur së bashku. Pastaj, një ditë, Harrisoni vendosi që ishte shumë i rritur për të luajtur lojëra. Lana e ndiente fort mungesën e vëllait, derisa, një natë, një supermarket u shfaq papritur, duke ndryshuar çdo gjë…

Fshehur mes rafteve ndodhej një portë për në botën e përrallave, por jo si ato ku të gjithë jetojnë të lumtur përgjithmonë. Këto janë histori të vërteta, të rrezikshme që duhet t’i lexojnë vetëm fëmijët e guximshëm. Lanës i duhet të mbledhë gjithë fuqinë e saj, sepse bota e përrallave ndodhej në rrezik. A do të mundet ajo ta bindë Harrisonin që t’i bashkohet, t’i besojë prapë, para se të jetë tepër vonë?

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe304
ISBN9789928341761
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEnes Lekiqi