Kercim dhe defrim Shiko më të madhe

Kercim dhe defrim

Dr. Seuss BAT0110

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kërcim dhe dëfrim është një libër për fëmijë i vitit 1963 nga Dr. Seuss (Theodor Seuss Geisel). Ai u botua si pjesë e serisë Random House Beginner Books dhe titullohej "Libri më i thjeshtë i Seuss për lexuesit më të rinj. Ai përmban poema të shkurtra për një shumëllojshmëri personazhesh dhe është projektuar për të prezantuar konceptet themelore të të lexuarit tek fëmijët.

Më shumë detaje

490 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116710

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një nga librat më të rekomanduar nga mësuesit e shkollave fillore dhe bibliotekave për fëmijë, Kërcim dhe Dëfrim u rendit i gjashtëmbëdhjeti në listën e librave më të shitur për fëmijët në Publishers Weekly të vitit 2001. Bazuar në një sondazh në internet 2007, Shoqata Kombëtare e Arsimit e renditi librin në listën e "100 Librave më të mirë për Fëmijë sipas mësuesve".

Të dhëna

Faqe64
ISBN9789928116710
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Mici