Cmim i reduktuar! Veze jeshile dhe sallam Shiko më të madhe

Veze jeshile dhe sallam

Dr. Seuss BAT0107

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një personazh i quajtur "Une-jam-Sem" kërkon të detyrojë një personazh tjetër pa emër që të provojë një pjatë me vezë jeshile dhe sallam. Personazhi pa emër refuzon, duke u përgjigjur, "Nuk më pëlqejnë vezët jeshile dhe sallami. Nuk më pëlqen, Une-jam-Sem." Ai vazhdon ta përsërisë këtë gjë, ndërsa Sem vazhdimisht e ndjek, duke i kërkuar që t'i provojë ato në tetë vende (shtëpi, kuti, makinë, pemë, tren, errësirë, shi, anije) dhe me tre kafshë (miu, dhelpra dhe dhia). Së fundi, ai pranon dhe provon vezët jeshile dhe sallamin, të cilat ai i pëlqen dhe për fat të mirë i përgjigjet, "Unë i pëlqej shumë vezët jeshile dhe sallamin, faleminderit Une-jam-Sem

Më shumë detaje

488 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116741

460 Lekë

-8%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Vezë jeshile dhe sallam është libër për fëmijë nga Dr. Seuss, botuar më 12 gusht 1960. Deri në vitin 2016, libri ka shitur 8 milionë kopje në mbarë botën. Historia është shfaqur në disa përshtatje duke filluar me Dr. Seuss në vitin 1973, me titullin "Loose ku Paul Winchell realizon si zërin e Une-jam-Sem ashtu dhe zërin e autorit. Amerikani Dr. Seuss eshte autori më i njohur dhe më i shitur për fëmijët e moshave 5 deri 9 vjeç prej më shumë se gjysmëshekulli. Konsiderohet si Mbreti i letërsisë për fëmijë. Në vite ka fituar shumë çmime në SHBA dhe në botë.

Të dhëna

Faqe66
ISBN9789928116741
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Mici