I ri Vrasja ne famulli Shiko më të madhe

Vrasja ne famulli

Agatha Christie BDI0706

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vrasja në famulli është libri i parë policor i Agatha Christie me protagoniste hetuesen e mençur, zonjushën Marpëll, që vë në provë të gjitha aftësitë e talentet e saj të vëzhgimit dhe analizës.

Më shumë detaje

1102 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928366849

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në Shën Mari Med, një fshat i qetë në fushat angleze, jeta rrjedh monotone, nuk ndodh kurrë asgjë e re. Ose të paktën kështu mendojnë të gjithë. Përveç zonjushës Marpëll, e cila është e bindur se e keqja mund të fshihet kudo. Dhe me të vërtetë, si për të vërtetuar teorinë e gruas së moshuar, të këndshme dhe paksa të çuditshme, pikërisht në famullinë përballë shtëpisë së saj në stil viktorian, kryhet një krim i egër. Krimi i papritur trondit gjithë fshatin, aq më tepër që viktima, koloneli Protero, fodull dhe prepotent, ka qenë njeri shumë i njohur, edhe pse i urryer deri edhe nga të afërmit.

Hetimet e policisë lokale nuk zbulojnë asgjë, por zonjusha Marpëll, me mendjen e mprehtë brisk dhe intuitën e lindur, falë aftësisë për t'u vënë veshin fjalëve në fshat dhe për të hyrë thellë në shpirtrat e njerëzve, do të jetë në gjendje të zbulojë fajtorin, tek i cili askujt nuk i shkon ndër mend të dyshojë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe272
ISBN9789928366849
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi
RomanMister&Thriller