Ofertat

Romane rinore Ka 159 libra.

për faqe
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Aventura të reja e presin Ana Shirlin, ndërkohë që po bën gati valixhet për t'u larguar nga Ejvonli, duke u ndarë nga fëmijëria e saj, që të nisë studimet në kolegjin e Redmondit.

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok

  Nga katër franceze të mahnitshme – më në fund një opinion i freskët dhe i guximshëm mbi atë se çfarë do të thotë në të vërtetë të jesh parisiane: mënyra si vishen, si argëtohen dhe si përpiqen të jenë vetvetja

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Cila është ajo vajzë që nuk do të ëndërronte të thellonte njohuritë në profesion, duke shfrytëzuar rastin fatlum për të punuar një vit jashtë vendit? Pikërisht kjo mundësi e madhe i trokiti në derë edhe Medisonit; por promocioni i papritur i takoi të bëhej në anën tjetër të botës, në Korenë e Jugut!

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Një tregim i përshtatshëm për lexuesit më aventurierë. Publishers Weekly "Mënyra e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë e shkrimit të Lowry i shtyn lexuesit të përfyten me mendimet e tyre." Book Report "Një roman i fuqishëm dhe provokues." New York Times

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Mes dashurish të penguara dhe miqësish fatale, vampirët zbarkojnë në lice. Të gjithë personazhet janë vërtetë magnetikë. Kirkus "Një histori që na rrëmben nga faqja e parë tek e fundit. Nuk do të doni të shqiteni më nga Elena." Dark Rewiews "Në këtë libër personazhet dashurohen, urrehen, mundohen t'i shpëtojnë një fati të errët, në të cilin, e keqja ka...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Dy vëllezër vampirë, të mbështjellë nga hija e një misteri mijëvjeçar, luftojnë për dashurinë e Elenës së re. Dejmoni ka vendosur që ajo do të bëhet mbretëresha e territ dhe është i gatshëm të vrasë edhe të vëllanë që t'ia arrijë qëllimit.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Tre këndet e trekëndëshit fatal të dashurisë, Elena dhe dy vëllezërit vampirë: Stefani dhe Dejmoni, kanë një fat të përbashkët.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Personazhe me një hijeshi magnetike vërtiten në një botë fantastike ku pasionet ndjekin njëri-tjetrin pa pushim. Fiction Today "Liza Xhein Smith ndërthur në mënyrë të shkëlqyer tronditësen me prekësen. Një sagë e paharrueshme." SFX

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Amber Uokeri dhe vëllai i saj pak më i madh në moshë, Xhejku, kanë një baba të dhunshëm. Një natë Liami, shoku i ngushtë i Xhejkut, i cili banon përballë tyre, e sheh Amberin duke qarë në dhomën e vet dhe hyn nga dritarja për ta qetësuar. Pas asaj nate, raporti midis Amberit dhe Liamit ndryshon.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Një eksplorim tepër i arrirë i moshës së adoleshencës dhe dashurive të rinisë

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë Në stok

  Ne shpirtin tim ben ftohte Një trishtim i madh ndihet brenda faqeve të këtij libri. Trishtim që buron nga jetë të paplotësuara, ëndrra të copëtuara, rini të këputur...Dhe nëse mund të ceket një ekuilibër i cekët? kjo është një nga pyetjet që parashtron për zgjidhje shkrimtarja Brunilda Zllami.

  850 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Jetë në udhëkryqe, e kaluar në errësirë dhe plagë të thella sociale... Janë këto linjat që pasqyrohen në romanin më të fundit të shkrimtares tepër të njohur tashmë, Brunilda Zllamit. Rrëfim i shtruar, tema prekëse dhe, sigurisht librin nuk mund ta lëshoni nga dora.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë Në stok

  Grate mberrijne ne sallon pak para ores tete te mengjesit.Po te ishte dite tjeter,do te qendroja ende ne shtrat,duke u perpjekur te merja edhe nje sy gjume.

  850 Lekë
  Në stok
 • Djaloshi dhe kali është historia e kuajve që flasin, e tradhtisë që zien, e vendit ku gjithçka pritet të ndodhë, ashtu si të jetë e thëna.

 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Gjatë një përpjekjeje të guximshme për të shpëtuar një jetë, dy shokë përfundojnë në një botë tjetër, ku një shtrigë e keqe përpiqet ti mbajë skllevër.

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Në stok

  Në një farë mënyre, Xhungel buzkuqesh fillon aty ku shkëputet libri Seksi dhe Qyteti: në xhunglën e njerëzve të mbytur në para, të eturve për pushtet, të fiksuarve pas bukurisë të qytetit të New York-ut. Këtë herë, femrat janë pak më të mëdha në moshë, shumë më të pasura, por jo domosdoshmërisht më të mënçura se heroinat e mëparshme të Bushnell.

  1 100 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Ky libër rrëfen një talent të mrekullueshëm, lindur pa privilegje, në luftë me sfidat e veta, synimet, dramat familjare, tragjeditë e kohës. Një jetë e Coco-s, e Gabrielle-s, në të cilën Signorini futet me shkathtësi e xhentilesë, derisa arrin të kapë anët e karakterit, ndjenjat e thella, krijueshmërinë magjepsëse.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Në stok

  Cilësuar nga shumë media online si USA TODAY, The New York Times dhe The Washington Post si ndjekësja kryesor e Stieg Larsson, shkrimtarja skandinave e zhanerit thriller/krim sjell në këtë roman një histori të një vrasje të pazakontë në fshatin suedez, Fjällbacka.

  1 100 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Një roman për rritjen e një djaloshi që e merr jetën e vet në dorë, një roman që rrëfen dhe të bën të qeshësh me të madhe.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  POR KUR DASHUROJE VRASËSIN TËND, ATËHERË NUK KISHE RRUGËDALJE. Si mund të vrapoje, si mund të luftoje, kur një veprim i tillë do ta lëndonte atë person të dashur? Nëse jeta jote ishte gjithçka mund t'i falje njeriut të dashur, si mund të mos ia falje? Po sikur të ishte ai një njeri që e doje me të vërtetë?

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 250 Lekë Në stok

  Një aventurë e mrekullueshme, mbushur me karaktere të skalitur në mënyrë të përsosur, aksion, magji, zota dhe histori magjepsëse.

  1 250 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Shoqëria e mbështetur te grupimet ku besonte dikur Tris Prajëri po shpërbëhet... e thyer nga dhuna dhe betejat për pushtet, e gërryer nga humbjet e tradhtitë. Prandaj, kur i vjen mundësia për të eksploruar botën përtej kufijve që njihte deri atëherë, Trisi ishte gati.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Një zgjedhje mund të të shndërrojë ose mund të të shkatërrojë. Por çdo zgjedhje ka rrjedhimet e saj. Ndërkohë që në të gjitha grupimet lindin trazira, Tris Prajëri vazhdon përpjekjet për të shpëtuar njerëzit që do dhe veten, teksa përballet me pyetjet që e mundojnë rreth dhimbjes, faljes, identitetit e besnikërisë, politikës dhe dashurisë.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 250 Lekë Në stok

  Libra që edhe të rriturin e kthejnë në periudhën e adoleshencës, duke i bërë të besojnë se do të përjetojnë sërish dashuri marramendëse dhe do duan që koha të ndalet në ato çaste. Kurt ë mbaroni së lexuari librin e parë, do t'ju lindë dëshira të përpini pjesën tjetër të serisë.

  1 250 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Autorja futet në skenën e mesjetës, me këtë histori mahnitëse të katër motrave mbretëresha, që luftojnë për pushtet. Të treguara me plot gjallëri, intrigat dhe madhështia e Europës së shekullit XIII sillen në jetë përmes zërit të këtyre grave, të destinuara për të marrë fronin, por jo pa u përfshirë në beteja të rrezikshme kundër njerëzve të tyre, për të...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  Seria Elitë e Jeta Vejkollarit vazhdon me romanin e tretë “Dashuri në kohën e rrëmujës”, një tjetër eksplorim në botën rinore, në mënyrën sesi të rinjtë e shohin njëri-tjetrin dhe sesi i shfaqin ndenjat dhe pasionet e tyre

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Shkrimtarja e shquar për fëmijë Jacqueline Wilson ka një arsyetim dhe këndvështrim të çuditshëm për vajzat adoleshente i cili do tiu vlejë shumë, sidomos prindërve që kanë vajza në këtë moshë

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok
  I ri

  Një tjetër libër i autores së famshme greke Alki Zei vjen në shqip: Por kësaj radhe, romani është për lexuesit e rinj: Në këtë libër trajtohet historia e një adoleshenteje, që dalëngadalë rrëshqet drejt drogës. Por është edhe historia e dy brezave, që nuk duan ta pranojnë se, pavarësisht nga mosmarrëveshjet, janë edhe të ngjashëm. Vlera e këtij romani nuk...

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Është një nga romanet bashkëohorë më të vlerësuar në Greqi për moshat 13 vjeç e më të rritur.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Perla është një vajzë sportiste. Pasioni i saj i parë dhe i vetëm është vrapi, gjatë të cilit ndjehet shumë mirë. Ka një shoqe shumë të mirë, Allegra, me të cilën ndaj gëzimin, dhimbjen dhe kilogramë akulloresh. Ajo ka gjithashtu një reagim, por të çuditshëm sa herë përballet me Cesare n, një djalë pak më i madh në moshë se ajo, edhe ai i impenjuar me...

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Në stok

  Bota e fshehtë e internetit, jeta virtuale që vitet e fundit ka zëvendësuar atë reale, vjen në faqet e librit Vajza online, nga autorja e njohur në mbarë botën, Zoe Sugg.

  1 100 Lekë
  Në stok
Shfaq 33 - 64 nga 159 libra