Kategoritë

Ofertat

Lista e librave sipas Shtëpisë Botuese Muzgu

Shfaq 1 - 4 nga 4 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Nuk është në stok
  I ri

  ''Ky libër është forcë e pashtershme për çdokënd që ka humbur dikë. I gjithi jetë i gjithi dritë i gjithi dashuri. Dhurata perfekte për njeriun më të dashur pasiqë është i këshillueshëm për çdolloj moshe dhe plot mesazhe të mira.''

  1 000 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Sapo merr në dorë librin “ Hija e Dheut” , ndjen kujtimet, imazhe të fëmijërisë së autorit, duke u fiksuar në detaje të jashtëzakonshme që të fusin brenda botës së poezisë mistike. Personazhet janë kaq dinamikë, duke pulsuar brenda labirintheve të dukurive sociale, duke drejtuar gishtin tregues. Ky libër na e zbukuron fjalën shqipe, duke na futur në...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok
  I ri

  Leon Leka, i denuar nga regjimi komunist, vjen vonë me një vëllim të botuar poetik, por që përmban një art që ka qenë jetëshpëtues për të. Poezia e tij shfaqet si kërkesë për dimension lirie në një mjedis të izoluar, njëherësh edhe si ushtrim ngushëllimi. Leoni pohon se krijmi i një stili individual ka qenë zotimi i tij

  600 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 4 nga 4 libra