Kategoritë

Ofertat

 • Një plus një
  Nje plus nje

  Një romancë joshëse e pazakontë, një...

  1 040 Lekë -20% 1 300 Lekë

Lista e librave sipas Shtëpisë Botuese Elena Gjika

Shtepia Botuese Elena Gjika e ka nisur aktivitetin pas vitit 1996 dhe boton letersi artistike, libra historike dhe tekste te fushave te tjera si psikologji, sociologji, etj

Shfaq 1 - 3 nga 3 libra
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Ky është romani i parë që ka shkruar George Sand, pa bashkëpunëtorë. Nuk është vetëm një romancë e gjallë, por edhe një kërkesë e zjarrtë për ndryshim ndaj pabarazisë së ligjeve franceze të kohës për martesën, duke sjellë një këndvështrim të ri rreth gruas. Ai sjell historinë e një vajze të re, të bukur dhe të pafajshme, e martuar me një njeri shumë më të...

  700 Lekë
  Në stok
 • Kjo novelë është pararendësja më e denjë e letërsisë moderne europiane. Umberto Eco e vlerëson në këtë mënyrë: “Një nga novelat më të bukura të shkruara ndonjëherë”

 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Kjo novelë është pararendësja më e denjë e letërsisë moderne europiane. Umberto Eco e vlerëson në këtë mënyrë: “Një nga novelat më të bukura të shkruara ndonjëherë”

  400 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 3 nga 3 libra