I ri Beti, tregime të zgjedhura Shiko më të madhe

Beti, tregime te zgjedhura

Margaret Atwood, Joyce Carol Oates, Hart Wegner, Alice Munro BLV0050

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Përmbledhja me tregime të zgjedhura nga autorë të shquar, si: Alice Munro, Margaret Atwood, Joyce Carol Oates dhe Hart Wegner, synon të sjellë në vëmendjen e lexuesit një letërsi cilësore.

Më shumë detaje

502 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928216380

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një ndër elementet më të rëndësishme që i bashkon këta autorë në një vepër të vetme, është fakti që të gjitha historitë mund të konsiderohen si "fëmijë të Çehovit". Detajet për çdo personazh janë ndërtuar me po aq kujdes sa edhe ngjarjet që i rrethojnë ata, e megjithatë, përtej një realizmi të tillë, gjithkush mund të rrokë kuptimin e vërtetë të jetës. Jeta e njerëzve të zakonshëm është pasuruar me imazhe dhe simbolika të jashtëzakonshme.

  • “Ketzali mahnitës”, “Beti” - Margaret Atwood, Fituese e çmimeve “Arthur C. Clarke” dhe “Princi i Asturias” për letërsi
  • “Në zonën e akullt”, “Ku je... Ku ke qenë” - Joyce Carol Oates, Kandidate për çmimin “Nobel”
  • “Përballë liqenit”, “Burrnesha shqiptare” - Alice Munro, Nobeliste
  • “Një vdekje në qytezën e qetë”, “Përkrenarja e florinjtë” - Hart Wegner Fitues i çmimit “Pushcart”

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe188
ISBN9789928216380
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPirro Dollani