13 gjera qe njerezit e forte menderisht nuk i bejne Shiko më të madhe

13 gjera qe njerezit e forte menderisht nuk i bejne

Amy Morin A-007319

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Rimerrni Fuqinë Tuaj, Përqafoni Ndryshimin, Përballuni me Frikën tuaj dhe Stërvitni Trurin për Lumturi dhe Sukses

Më shumë detaje

503 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928004918

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Sensacion viral mbarëbotëror.

Strategji të reja revolucionare që funksionojnë për të gjithë, nga shtëpiaket te ushtarët, nga mësuesit te drejtuesit.

 

13 gjëra që njerëzit e fortë mendërisht nuk i bëjnë:

 

 •          NUK E HUMBASIN KOHËN DUKE NDIER KEQARDHJE PËR VETEN        
 •          NUK HEQIN DORË NGA FUQIA E TYRE
 •          NUK I SHMANGEN NDRYSHIMIT
 •          NUK PËRQENDROHEN TE GJËRAT QË NUK MUND T’I KONTROLLOJNË           
 •          NUK SHQETËSOHEN QË T’I KËNAQIN TË GJITHË
 •          NUK KANË FRIKË TË NDËRMARRIN RREZIQE TË LLOGARITURA
 •          NUK JETOJNË ME TË KALUARËN
 •          NUK PËRSËRISIN VAZHDIMISHT TË NJËJTAT GABIME    
 •          NUK E URREJNË SUKSESIN E TË TJERËVE
 •          NUK DORËZOHEN PAS DËSHTIMIT TË PARË
 •          NUK KANË FRIKË TË KALOJNË KOHË VETËM
 •          NUK MENDOJNË SE BOTA U DETYROHET NDONJË GJË
 •          NUK PRESIN REZULTATE TË MENJËHERSHME

REVIEWS

"Ky libër nga Amy Morin do t’ju ndihmojë të thyeni ciklin e mungesës së arritjeve dhe do t’ju ndihmojë të filloni jetën që keni ëndërruar. Ka 13 mënyra kritike për të përmirësuar forcën mendore, për të mposhtur frikën dhe për t’u kthyer në burimin e energjisë që e dini se e keni brenda vetes".

– BUSINESS INSIDER

"Dëshiron të mësosh si ta forcosh veten mendërisht për të përballuar kthesat më të paparashikueshme që merr jeta? Morin të shoqëron hap pas hapi duke të mësuar si t’u bësh ballë sfidave, përmes këshillave dhe ushtrimeve të dobishme".

– PEOPLE, cilësuar si një 20 librat më të mirë shkruar nga gratë

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe352
ISBN9789928004918
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë