I ri Matrioshka e fundit Shiko më të madhe

Matrioshka e fundit

B. A. Paris A-000804

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Botimet Living prezantojnë librin “Matrioshka e fundit” ngaB. A. Paris, - një nga romanet mister më intrigues të momentit.

Më shumë detaje

981 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338167

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Fini dhe Lejla: të rinj, të dashuruar dhe me të ardhme. Një mbrëmje, teksa ktheheshin nga pushimet në Francë, Fini ndalon në një pikë karburanti dhe e lë Lejlën në makinë. Kur kthehet, pas disa minutash, Lejla është zhdukur pa lënë gjurmë, për të mos u kthyer më kurrë. Ose të paktën, kjo është dëshmia që Fini jep në polici. Dhe është e vërtetë... deri diku.

Dymbëdhjetë vjet më pas, Fini ka vazhduar jetën. Rastësisht është njohur me motrën e Lejlës, Elenën, me të cilën është gati të martohet, kur, papritur, merr një telefonatë. Dikush ka parë Lejlën. Të ketë qenë ajo apo dikush po përpiqet t’i luajë një lojë të pafre? Nëse është ajo, çfarë kërkon pas kaq vitesh dhe çfarë di ajo për natën kur u zhduk?

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe254
ISBN9789928338167
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPranvera Palushi
RomanMister&Thriller