I ri Dekalogu i nje lagjeje tiranase Shiko më të madhe

Dekalogu i nje lagjeje tiranase

Krymi A-005570

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një shoqëri mund të rrëfehet qoftë edhe përmes breznive të një familjeje të vetme, e madje, edhe përmes një personazhi të vetëm që ka jetuar në tri kohë, për të pare të ngrihet e të ndërrojë një qytet. I ndërtuar në 10 kapituj, si 10 urdhëresa të qytetit të vjetër, “Dekalogu i një lagjeje tiranase” është një lexim i bukur"

Më shumë detaje

898 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Berk
ISBN9789928462701

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Duke rrëfyer historinë dhe ndeshtrashat e një familjeje tradicionalisht tiranase përgjatë periudhës së para Luftës dhe asaj socialiste, libri nxjerr në pah rrugicat e kahershme të Tiranës, zakonet, gatimet, traditat, kremtet, dukuritë dhe kulturën e përbashkët të një Tirane tashmë të humbur në turravrapin zhvillimor, i cili zhbën shumë nga e kaluara.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe140
ISBN9789928462701
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë