I ri Arkitekture - nje veshtrim historik Shiko më të madhe

Arkitekture - nje veshtrim historik

Pavlos Lefas A-004279

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Ky libër flet për arkitekturën; për shqetёësimet, synimet dhe arritjet e njerëzve qё u morën me të dhe se si u prit puna e tyre. Kjo bëhet nëpërmjet historisë. Ai është një guidë leximi për arkitekturën e djeshme, me shikimin e kthyer kah e nesërmja."

Më shumë detaje

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789928227478

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër flet për arkitekturën; për shqetёësimet, synimet dhe arritjet e njerëzve qё u morën me të dhe se si u prit puna e tyre. Kjo bëhet nëpërmjet historisë.

Por, ashtu si çdo rrëfim tjetër, edhe ky vështrim historik, për nga natyra e vet, është i padrejtë, pasi lë në periferi mijëra e mijëra ndërtesa, në të cilat u lindën, u rritën, jetuan dhe vdiqën njerëz. Diamante të vogla apo përmendore pompoze, ose thjesht të zakonshme, të gjitha ishin produkte të mundit dhe receptorёë ëndrrash; andaj dhe vetëm për këtë arsye nuk e meritojnë harresën, ku çdo referim i ri për të tjera ndërtesa të së njëjtës periudhë, ndoshta pak më të mira, pak më të rëndësishme, pak më të famshme, i shtyn gjithë e më thellёë.

Ky libër është një guidë leximi për arkitekturën e djeshme, me shikimin e kthyer kah e nesërmja." 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe246
ISBN9789928227478
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIna Panajoti